Pod Sněhem -Petra Soukupová

3. května 2015 v 17:41 | Matla |  Přečteno
Právě jsem dočetla tuto knížku, kterou jsem dostala od nejstarší sestry k narozeninám. Začetla jsem se do ní s tím, že jsem už od této autorky četla knížku s názvem Marta v roce vetřelce a přes mírnou depresi se mi moc líbil její originální styl psaní. Navíc tato současná česká autorka patří k nejoblíbenějším spisovatelům mé sestry, to by bylo, aby se mi to nelíbilo!:)
Příběh popisuje jeden den jedné rodiny, sestávající se ze tří sester a dvou rodičů. Sestry, které jsou již dospělé a žijí své vlastní životy, cestují za rodiči na vesnici kvůli rodinné oslavě a narážejí na svoje různé povahy a jiné pohledy na svět. Spisovatelka úžasně popisuje nálady a názory každé z nich, takže se čtenář jednoduše vcítí a snad i někdy ztotožní s každé z postav.
Kniha se mi četla lehce, ale komplikované vztahy a nálady na mě dopadli dost depresivně a vždy jsem se utěšovala, že u nás takové vztahy nejsou a nikdy nebudou. Na druhou stranu práce s jazykem je v knize vážně krásná a vůbec se nedivím, že autorka vlastní již několik ocenění za svou spisovatelskou činnost. Takže doporučuji všem, co se nebojí prózy obsahující komplikovanější rodinné vztahy a ostřejší výměny názorů.:)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Četli jste také tuto knížku?

Ano a líbila 75% (3)
Ano a nelíbila 0% (0)
Ne, ale plánuji 25% (1)
Ne a neplánuji 0% (0)

Komentáře

1 Bublushka Bublushka | Web | 11. května 2015 v 12:38 | Reagovat

tak to zní zajímavě, popisuješ to fajn, mám ráda dobré knihy o mezilidských vztazích, takže si knihu zařazuji do seznamu co chci číst :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama