Dámská jízda

2. května 2015 v 19:31 | Matla |  Jen tak
Zase volno, zase výlet! Tentokrát celá dámská populace naší rodiny vyrazila na víkend. A že nás není málo (4 sestry a maminka)! Vyrazily jsme si do Kladenských lesů, aby jsme to neměly daleko od dětí, manželů a přítelů a byly jsme zvědavé, jak to všechno dopadne po tolika letech odloučení. Jestli se na všem shodneme, navzájem se nesežereme a ještě jestli si to užijeme? Užily a nesežraly. Výletovaly jsme do krásného letního sídla pana prezidenta, užily si krásné počasí, park, přírodu i nějaké to kuchařské umění.
Na restaurace jsme měly myslím ve smůle štěstí. Po procházce Lánským parkem a okruhem k Lánské oboře nám vyhládlo a vyrazily jsme do nejbližší restaurace v Lánech. Tam nás ale z důvodu svatby odmítli a doporučili nám vedlejší vesnici, kde také vaří a prý dobře.
Mňam! Čekaly jsme dlouho, ale jídlo vynikající, krásné prostředí a klid. Vašírovský dvůr vřele doporučuji, ale nedávejte si tam kávu. Jako espresso lungo nám milá servírka přinesla ředěnou kávu v barvě čaje ve vysoké skleničce a espresso, myšleno počeštěle piccolo, bylo esspreso lungo spíš slabší než silnější.:) Ale jinak skvělé a už se těším, jak si tam uděláme výlet s manželem!:)
Druhý skvělý kulinářský zážitek jsme měly v Kladně, kde jsme po obědě vyrazily do místní cukrárny kousek od centrální ulice T.G. Masaryka. Musím uznat- nejlepší cukrárna vůbec. Výborné palačinky, dorty, makronky, zmrzliny a hlavně domácí pralinky! Navíc vše za výborné ceny (alespoň po porovnání s Prahou). Trošku jsem zapátrala a zjistila jsem, že Cukrárna Venezia není v Kladně tak úplně nová a že pan majitel se vyučil od samotného italského mistra pana Donatta. Ochutnaly jsme společnými silami několik kousků z jejich výroby a odvezli si nadílku v podobě pralinek s sebou. Manžel prohlásil, že takhle dobrou čokoládu/pralinky nikdy neměl. (A to je myslím poměrně náročný milovník čokolády). Více infa o cukrárně snů zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama