Výlet do Českého Švýcarska

30. března 2015 v 15:49 | Matla |  Jen tak
Dovolená! Hurá! Asi jako každý hrozně rádi jezdíme na dovolenou pryč, kde si vyčistíme hlavu a poznáváme nové místa. Ale protože peněz není nazbyt a času nakonec taky ne, oblíbili jsme si poznávání krajů České republiky díky krátkým tří denním pobytům přes slevomat. Tentokrát jsme zavítali do Českého Švýcarska.
Pobyt jsme si koupili do krásného penzionu U Vyhlídky v Dolní Chřibské. Voucher hlásil polopenzi - výběr ze dvou chodů a podle fotek jsme čekali veliký, trošku neosobní penzion.
Opak byl ale pravdou - rodinný penzionek, nádherná příroda, milý personál, jen pár ubytovaných hostů a obyčejná, přesto velice poctivá domácí kuchyně. Můj manžel na přírodu moc není, ale Českému Švýcarsku podlehl i on. Zavýletovali jsme si k Pravčické Bráně, kde jsme díky ideálnímu ročnímu období (půlka března) potkali jen tři turisty!Druhý den jsme zase na doporučení majitele penzionu vyrazili procházkou k Dolskémá mlýnu (viz úvodní foto), krásné zřícenině mlýna, která je obklopená průzračnou říčkou Kamenice.

Zážitky se nedají přenést, ale všem doporučujeme výlet do těchto krajů. Za výborným jídlem, klidem a nádhernými roubovanými chaloupkami! My se tam doufejme brzy vrátíme!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama